İkea Mutfak Masaları


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Bjursta mutfak masası meşe kaplama ve 74 santim yüksekliğinde. Açılabilen kanatları bulunan masayı kullanım durumuna göre tek veya iki kişilik olarak ayarlayabilirsiniz. Aynı modele ait olan sandalyeler ile bir takım olarak kullanabilen Bjursta masanın fiyatı 228 TL. Resimde gördüğünüz rengin dışında huş, beyaz ve kahverengi renkleri de mevcut.

İkea’da satılan en ucuz yemek masalarından biri olan Ingo modelinin fiyatı 99 TL. Masif çam ağacından üretilen masa 120 santim uzunluğunda ve 75 santim genişliğinde. Üzerinde cila veya boya bulunmayan masanın çizilmelere ya da lekelere karşı dayanıklılığını arttırmak için bu ürünleri kendiniz uygulayabilirsiniz. Ingo serisi sandalyelerle takım olarak kullanabilirsiniz.

İkea Bjorkudden mutfak masası 102 cm yüksekliğinde yani diğer mutfak masalarından daha yüksek olduğu için bar masası olarak adlandırılmış. Masif huş ağacından üretilen masa 70 santim uzunluğunda ve 70 santim genişliğinde. Bu masada iki kişi rahatça oturabilir. Tabii yüksek sandalyelere ihtiyacınız olacak. Masanın fiyatı 229 TL. Mutfağınızda farklı bir görünüm yaratmak istiyorsanız ideal bir ürün. Aynı tasarıma ve malzemeye sahip olan daha kısa Bjorkudden masaların fiyatı da 229 TL. Normal masa boyutlarında olan Bjorkudden masaların yüksekliği 74, uzunluğu 119 santim.

Yuvarlak tasarımı ile 2-3 kişinin rahatlıkla kullanabileceği Docksta yemek masasının çapı 105 santim fiyatı ise 429 TL. Masanın üst kesimi sıkıştırılmış ahşap panel ayak kısmı ise güçlendirilmiş plastik. Yukarıda listelediğimiz mutfak masalarından oldukça pahalı olan bu modelin neden bu kadar yüksek fiyatla satıldığını bizde çözemedik. Herhalde tasarımcısı ünlü biri.

Eğer mutfağınız için filtre kahve makinesini koyabileceğiniz, ekmek kesme tahtasının durabileceği, şekerlik ve poşet çay gibi sürekli kullanılan ürünlerin mutfak tezgahında yer işgal etmemesini istiyorsanız hem ucuz hem de kullanışlı bir masa olan Kritter’i tavsiye ederiz. Kritter masa akrilik boyası sayesinde çizilmelere karşı dayanıklı ve ıslak bir bezle kolayca temizlenebiliyor. 50 santim yüksekliğindeki masa 69,95 TL’lik fiyatıyla pratik ve hesaplı çözüm arayanlar için ideal. Beyaz, kırmızı ve mavi renklerini bulabilirsiniz.

Mutfakta yemek yeniyorsa ve kalabalık yemekler için daha az yer kaplayan bir çözüm arıyorsanız Leksvik modeli sizin için uygun olabilir. Kanatları kapalıyken 2 kişilik olan masa açıldığında 4 kişinin rahatça yemek yiyebileceği kadar büyüyor. Masif çam ağacından imal edilen masa eskitilmiş görünümü ile oldukça şık. Yuvarlak modeli de bulunan masanın fiyatı 199 TL.

İndirimli fiyatı 79TL olan Melltorp masanın ayakları çelik ve üst kısmı melamin cila kaplı ile kaplanmış. Dolayısıyla leke tutmuyor ve kolay temizlenebiliyor. Resimde gördüğünüz Melltorp mutfak masasının ölçüleri 75×75 cm ancak 175×75 cm ve 125×75 cm olarak iki farklı ölçüsü daha mevcut.

Eğer mutfağınızda mekan darlığından şikayet ediyorsanız İkea’da bulabileceğiniz duvara monte edilen tezgah masalar sizin için doğru bir çözüm olabilir. Hem masanın altında bulunan alanı kaybetmemiş olursunuz hem de masa gerektiğinde çok geniş olmasa da tabağı koymak için bir yeriniz olur. Fotoğrafta görülen huş ağacından mutfak masası modelinin adı Norbo ve fiyatı 89,95 TL. Ölçüleri 79×59 cm olan bu modelin beyaz rengi de bulunuyor.

Mutfak için cam masa arayanlar dikdörtgen ve kare olmak üzere iki farklı modeli bulunan Torsby masaları tercih edebilir. Fiyatı 219 TL olan fotoğraftaki 85×85 ölçülerindeki cam masa çerçevesinde çelik, krom kaplama ve polipropilen plastik kullanılmış. 135×85 ölçülerinde olan daha büyük modelin fiyatı ise 347 TL. Aynı serinin sandalyeleri ile takım olarak kullanılabilir.

Etiketler: ,

Daha önce kimse yorum yapmamış. İlk yapan siz olun!

Yorum Yapın!

You must be logged in to post a comment.