Beyaz Kış Sofraları


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Beyaz en güzel kış renklerinden biridir ama kullanmaya cesaret edemeyiz. Çabuk kirlenir, lekelenir, rengi döner derken beyaz olan pek çok güzel şeyi görmezden gelmeye çalışırız. Beyazla ilişkinizi tümden kesmemek için arada bir bembeyaz bir kış sofrası düzenlemek, bu rengin güzelliğinden mahrum kalmamanızı sağlar.

Beyaz mumlarBeyaz mumlar

Beyaz vazolarBeyaz vazolar

Beyaz ve krem rengi

Beyaz runner

Minimalist masa süslemeleri

Beyaz yemek odası

Deniz teması

Kutlama sofraları

Yılbaşı Sofrası

Ahşap ve beyaz

Beyaz mumlar

Renklerle oynama şansı olmayan bir masa süslemesinde mumlara büyük görev düşüyor. Yemek yerken pratik olmayabilir ama yemek öncesi veya tatlılara geçildiğinde mumları yakarak sofrayı güzelleştirebilirsiniz.

Beyaz vazolar

Beyaz çiçekler bile seçseniz, çiçeğin yeşil yaprakları sofraya canlılık katacaktır. Yemekler de beyaz bir sofrada daha çok öne çıkar.

Beyaz ve krem rengi

Beyazla birlikte açık bej, fildişi ya da krem rengi gibi yine çok açık tonda, nötr bir renk kullanılabilir.

Beyaz runner

Masa örtüsü yerine beyaz runnerlar kullanarak masaya hareket katılabilir. Hep beyaz çiçeklerden örnek verdik ama renkli çiçekler seçerek sofrayı neşelendirmek de mümkün.

Minimalist masa süslemeleri

Beyaz ve grinin yan yana geldiği, çok sade ama çok şık bir örnek.

Beyaz yemek odası

Beyaz bir sofra düzenlemesinin etkisi, beyaz bir yemek odasında elbette daha güçlü olacaktır.

Deniz teması

Beyaz bir mercan ve deniz yıldızlarıyla sofrada başka bir hava yakalanmış. Yemekte deniz ürünleri servis edilecek olabilir!

Kutlama sofraları

Kalabalık sofralar için sade renkler daha avantajlı olacaktır. Dağınık bir görünümü engellemek için ideal renk beyazdır.

Yılbaşı Sofrası

Dışarıda kar olsun olmasın, yemek masanızı süslerken siz karlı günlerden esinlenebilirsiniz. Aydınlık bir sofra olacağı kesin.

Ahşap ve beyaz

Masa örtüsü yerine runner kullanılan bu sofra düzenlemesinde ahşap masanın da sofranın güzelliğine büyük katkısı olduğu söylenebilir.

Beyaz bir yemek masası süslemesinin anahtar öğeleri elbette bembeyaz bir masa örtüsü ve beyaz bir yemek takımı olacaktır. Bu ikisi arasında ton farkı olmaması iyi olur.

Beyaz Sofrayı Süslemek

Çatal kaşık takımınız bembeyaz zemin üzerinde ışıltılı bir görünüm oluşturur. Dilerseniz mumluk, peçetelik, bardak yoluyla bu ışıltıyı daha da arttırabilirsiniz. Beyaz bir sofra düzenlemesine gümüş rengi ve kristal malzeme çok yakışacaktır.

Masada orta süsü olarak beyaz çiçekler çarpıcı bir görüntü ortaya çıkarabilir. Yemek takımınızla örtüşen bir vazo kullanabilirsiniz. Böyle bir vazo bulmakta zorlanırsanız cam vazo da işinizi görür.

Tek bir beyaz çiçek aranjmanı yerine masaya küçük küçük birkaç çiçek aranjmanı da koyabilirsiniz. Masa etrafındakilerin birbirlerinin yüzünü görmeleri kolaylaşır ve daha samimi bir atmosfer doğar.

Beyaz renge takılıp desen ve dokulardan faydalanmayı unutmayın. Kendinden deenli ve kabartmalı ürünler, farklı dokulu örtüler ve servis takımları sofraya hareket getirir.

 

Etiketler: , , , , ,

Daha önce kimse yorum yapmamış. İlk yapan siz olun!

Yorum Yapın!

You must be logged in to post a comment.