Bahçe Köşe Takımları Dekorasyonu


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Bahçe, teras, veranda kısaca açık havanın tadına varabileceğiniz size ait bir alan varsa, bahçe köşe takımlarıyla şık ve rahat bir mekan oluşturabilirsiniz. Bahçe mobilyası seçerken kendi ihtiyaçlarınızı ön planda tutmalısınız. Açık havada yemek partileri verenler için köşe takımı yerine bir yemek masası daha kullanışlı olacaktır. Bahçe köşe takımı seçenler ise dekorasyonu tamamlamak için buradaki farklı örneklerden ilham alabilirler.

Bahçe içinde yuvarlak bir sehpayla tamamlayacağınız köşe takımına renkli ve desenli yastıklarla istediğiniz rengi ekleyebilirsiniz. Doğada sık rastlanan yeşil, mavi, kahverengi tonları bahçe aksesuarlarına en çok yakışan renkler olacaktır.

Deniz kıyısındaki bir verandada köşe takımı sehpa dışında pufla tamamlanmış. Dekoratif fenerler, otantik bir kilim ve okyanus renginde yastıklarla ortaya harika bir tablo çıkartıldığını söylemek mümkün.

Bahçe köşe takımları havuz kenarında da rahatlıkla kullanılabilir. Bu kez daha modern bir dekorasyon tarzına tanık oluyoruz. İnce ayaklı ve yuvarlak sehpa fazla yer kaplamıyor. Büyük bir bahçe şemsiyesi köşe takımında gölgeli bir alan yaratıyor.

Geniş bir terasta köşe takımını puf ve hatta tekli bir koltukla tamamlayabilirsiniz. Böylelikle kalabalık grupları açık havada ağırlamak kolaylaşır. Ne kadar geniş bir alana sahip olduğunuza bağlı olarak dilerseniz iki köşe takımını bile aynı mekanda kullanabilirsiniz.

Şık bir kilim ve ona eşlik eden renkli yastıklar sayesinde bu bahçe kendine özgü, sıcak ve dinlendirici bir havaya bürünmüş. Büyük küpler bu sıcak ortama çok yakışmış ve ne kadar doğal görünüyorlar.

Burada da oturma grubunu hareketlendirmek için yastıklar dışında ne tür aksesuarların işinize yarayabileceğine dair güzel örnekler var. Özellikle metal orta sehpalar oldukça şık ve farklı görünüyorlar. Bahçenizi dekore ederken acele etmemeli ve içinize sinen parçalara rastlayana dek beklemelisiniz. Bu tip mobilyalar hemen karşınıza çıkmaz. Eskicileri, antikacıları, bit pazarlarını taramak gerekebilir. Ya da internette tasarım ürünler satan online mağazalara bakabilirsiniz.

Bahçe şemsiyesi kullanacaksanız, rengini seçerken diğer aksesuarlarla eşleştirebilir ve böylece bahçe düzenlemenizde dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Yukarıda kırmızı renk aksesuar rengi olarak seçilmiş ve bahçe şemsiyesinde, yastıklarda, fenerlerde kullanılarak verandaya canlılık ve enerji katılmış.

Açık hava düzenlemesi içi bir tema seçmek istediğinizde, doğayla ilgili bir tema belirlemeniz doğaldır. Bahar renkleri, deniz kıyısı, tropikal ada gibi hoşunuza giden bir manzarayı tema olarak seçip içinde geçen renkleri, bu manzaraya gönderme yapan aksesuarları kullanabilirsiniz.

Son fotoğrafımız sadelikten yana çünkü arka fonda harika bir manzarayla çoktan süslenmiş bile. Böyle bir manzaranız varsa onun önüne geçmek istemeyebilirsiniz. Hatta bu en doğru kararlardan biri olabilir. Dikkatinizi dağıtacak aksesuarlarla süsleyeceğiniz değil de, huzurla dinlenebileceğiniz ve doğaya odaklanacağınız bir köşe yaratmak isteyebilirsiniz.

NOT: Buradaki fotoğraflar yabancı kaynaklardan derlenmiştir. Bu nedenle ürünlerin nerede satıldığı, firma isimleri ya da fiyat bilgisi verilememiştir.

Etiketler: , , ,

Daha önce kimse yorum yapmamış. İlk yapan siz olun!

Yorum Yapın!

You must be logged in to post a comment.